لیفت بازو

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو)

اگر دارای بازوهای بزرگ، شل و افتاده هستید این عمل برای شما توصیه می شود.

هدف از این عمل حذف پوست و چربی اضافی است که باعث زیبایی شکل و فرم بازوها می شود و بازوها را متناسب با سایر قسمت های بدن می نمایددکه با استفاده از روش های زیر انجام می شود:

  1. لیپوماتیک
  2. لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی بازو

در این روش با جدا کردن بافت های چربی در واقع سلول های چربی را خرد کرده و آماده جهت خارج کردن توسط کانول لیپوساکشن می نمایی.  لیپولیز همچنین به جمع شدن پوست محل عمل کمک قابل توجهی می کند.

همچنین برای لیپوماتیک بازوها به تنهایی نیاز به بیهوشی نمی باشد و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
 

 از دو نقطه در هر بازو  به وسیله کانول های اختصاصی لیپوساکشن انجام می شود. این عمل متناسب با وزن اولیه بیمار و استخوان بندی وی و با در نظر گرفتن شرایط بعد از عمل صورت می پذیرد. در واقع روند جراحی متناسب برای هر بیمار و به طور خاص برای شرایط فیزیکی او طراحی و انجام می شود.

این کار به دو طریق انجام می شود:

مینی لیفت بازو (برداشتن پوست اضافه در ناحیه زیربغل) 
برداشتن پوست اضافه در تمام طول بازو

 این عمل در بیمارانی قابل اجراست که  افتادگی پوست بازو محدود به یک سوم بالایی بازو باشد  به طوریکه با برداشتن پوست قسمت بالای بازو از سمت زیر بغل بتوان اسکار محل جراحی را در چین زیربغل مخفی نمود.

در این عمل نیاز به بیهوشی کامل است و زمان عمل حدود یک و نیم ساعت است. بیمار چند ساعت بعد از عمل و بعد از هوشیاری کامل از کلینیک ترخیص خواهد شد .

برداشتن پوست اضافه در تمام طول بازو در قسمت داخلی به طوریکه وقتی بیمار ایستاده است و دست ها در کنار بیمار قرار دارد اسکار دیده نشود و فقط وقتی بیمار دستش را کاملا بالا می آورد اسکار به صورت طولی در ناودان بین دو عضله بازو قابل مشاهده است که البته با استفاده از داروهای انتی اسکار میتوان جای عمل را به حداقل رساند.

خاطر نشان می شود در صورتیکه مبتلا به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی (ام اس، لوپوس، سارکوییدوز، دیابت، هایپوتیروییدی و ....) هستید، کورتون یا داروهای هورمونی مصرف می کنید، حتما قبل از عمل پزشک خود را مطلع سازید.
 

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

دو روز بعد از عمل جهت کشیدن درن ها و تعویض پانسمان مراجعه نمایید.

طی هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی از هرگونه فعالیت حرکتی سنگین با دستها پرهیز نمایید.

در این هفته دست ها پانسمان دارند. دستهای بیمار باید در حالت خواب و نشسته کمی بالا تر از بدنش قرار بگیرند.

بنابراین  پیشنهاد می شود که زیر هر دست یک بالش قرار گیرد. این کار همچنین کمک می کند که تورم  و درد احتمالی دست ها کاهش یافته و بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود. امکان دارد لمس بازوها درهفته اول دردناک باشد. همپنین سوزشی مختصر بازوها یک تا دو هفته اول بعد از عمل طبیعی است. 

همچنین می توانید دو هفته بعد از عمل فعالیت های معمول را شروع کنید اما هر گونه فعالیت ورزشی دستها تا پایان هفته چهارم ممنوع است .