لیپوساکشن

لیپوساکشن در واقع کشیدن چربیهای نامطلوب توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی است. در این روش چربی از محل های ناخواسته مثل شکم، ران، باسن، بغل پا، زانو، بازو، چانه، گونه و گردن برداشته می شود. لیپوساکشن با روش نوین بیحسی موضعی Tumescent liposuction بوده و بی عارضه بودن آن 100% مورد تایید متخصصین دنیا می باشد.

مدت زمان جراحی بسته به میزان وحجم چربی ساکشن شده از 3 تا 5 ساعت متغیر می‌باشد. افراد از نظر احساس درد بسیار متفاوت هستند. بعضی از بیماران چند ساعت بعد از ساکشن یک سوزش قابل تحمل و یک مقدار کوفتگی در محل ساکشن شده احساس خواهند کرد که البته این درد براحتی با مسکن‌های خوراکی (قرص استامینو فن) بهبود میابد ولی اغلب بیماران از نداشتن درد حین ساکشن و بعد از آن اظهار تعجب می کنند. طبیعی است که پوست ناحیه ساکشن شده پس از بیرون کشیدن چربیهای اضافی موقتا شل و آویزان خواهد بود اما این حالت با پوشیدن شکم بند مخصوص و باکیفیت پس از چند هفته برطرف شده و بدن کاملا فرم خواهد گرفت. جمع شدن و حالت گرفتن پوست ناشی ازخاصیت ارتجاع پذیری ذاتی آن است. افرادی که پوست شکم شان قبل از ساکشن شل و آویزان می باشد ممکن است درکوتاه مدت به خوبی به لیپوساکشن جواب ندهند اما در درازمدت مطمئنا کیفیت پوست بهتر و فرم بدن قابل قبول تر خواهد شد .

نتایج لیپوساکشن طولانی مدت است و محل ساکشن شده نسبت به چاقی مجدد در کوتاه مدت مقاوم است اگر بیماران بعد از لیپوساکشن مجددا اضافه وزن پیدا کنند این اضافه وزن بطور متناسب در کل بدن توزیع خواهد شد با این حال توصیه می شود بیماران بعد از عمل کنترل وزن داشته باشند و پر خوری و کم تحرکی نکنند و اگر قصد پرخوری و ورزش نکردن دارند بهتر است به سراغ لیپو ساکشن نروند.