تزریق چربی

تزریق چربی یکی از بهترین و شایع ترین و در عین حال کم خطرترین این روش ها میباشد. که برای برطرف کردن خطوط ناشی از افزایش سن ، اطراف چشمها ، کنار لب ها و همچنین برای ایجاد پوستی صاف تر و ظاهری جوان تر استفاده می شود در این روش  چربی را معمولا از شکم یا پهلو و یا ران ها برداشته و به ناحیه مورد نظر فرد تزریق می کنند که با این کار حجم صورت، گونه، لب ها و پشت دست ها افزایش یافته و باعث از بین رفتن چین و چروک ها میشود و ظاهری جوان تر پیدا می کنند. خاطر نشان می شود این عمل میتواند در ناحیه باسن یا سینه هم صورت گیرد که باعت برجسته شدن باسن و سینه و خوش فرم شدن این اندام ها میگردد. تزریق چربی با تشخیص پزشک متخصص می تواند به تنهایی و یا با سایر روش هایی مثل لیفت صورت یا ابرو انجام شود.و در عین حال میتوان در حجم بیشتر در نواحی سینه و باسن استفاده نمود.

موارد کاربرد تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی از فشار آوردن به محل تزریق خودداری نمایید زیرا این کار میتواند باعث جابجایی چربی تزریق شده گردد.
به منظور کاهش تورم و تسریع روند بهبودی،در سه روز بعد از تزریق چربی ،محل تزریق را کمپرس سرد نمایید
در تزریق چربی به صورت ،برای کاهش تورم بهتر است تا چند روز هنگام خواب ،سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد و به هیج عنوان بر روی صورت نخوابید.
از مصرف نمک خودداری نمایید یا مصرف آن را به حداقل برسانید.
در تزریق چربی به صورت ،در دوره نقاهت و برای بهبودی سریعتر از انجام هر گونه فعالیتی که باعث میشود سر به پایین خم شود، باید پرهیز گردد.
در دوره نقاهت (یک هفته تا ده روز)از انجام فعالیت ورزشی خودداری شود.بعد از این دوره فرد میتواند به آرامی ورزش کند.
در تزریق چربی به صورت ،بعد از یک شبانه روز در صورت لزوم میتوانید صورت خود را آرایش کنید.